Aktualności

Rajd Dolnośląski 2012

Pięć wygranych odcinków specjalnych i 1;46,6s przewagi to bilans Filipa Nivette po pierwszym etapie Rajdu Dolnośląskiego. Warszawski kierowca oddał rywalom tylko ostatni oes, potwierdzając tym samym, iż do końca sezonu będzie walczył o podium w klas...
Więcej...
     

Więcej filmów kliknij tutaj

Samochód Rajdowy Fiesta R2

Fiesta R2 - stworzona w oparciu o model Ford Fiesta Sport - jest pierwszym samochodem rajdowym firmy M-Sport przeznaczonym na rynek międzynarodowy. Wprowadzenie Fiesty R2, a niedługo również Fiesty Super 2000, umożliwi zawodnikom przejście z poziomu krajowego aż do poziomu WRC z wykorzystaniem aut marki Ford.

Fiesta R2 została zbudowana przy użyciu standardowego zestawu modyfikującego opracowanego przez M-Sport. Zestaw ten pozwala dostosować samochód do specyfikacji rajdowej i składa się między innymi z części zwiększających osiągi silnika. Fabryczną skrzynię biegów zastąpiono jednostką sekwencyjną z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, wymieniono również hamulce, a do modyfikacji zawieszenia użyto części firmy Reiger. Oprócz powyższych elementów firma M-Sport starała się wykorzystać jak najwięcej fabrycznych części Forda, w celu zminimalizowania kosztów ponoszonych przez zawodnika.

M-Sport jest partnerem Forda w serii WRC od 1997 roku. Firma opracowała bijącego rekordy Focusa RS WRC, który zdobył dla Forda tytuł Mistrza Producentów WRC w sezonach 2006 i 2007. Doświadczenie zdobyte podczas budowy tego samochodu oraz specjalistyczna wiedza firmy M-Sport w dziedzinie projektowania i inżynierii przełożyły się na stworzenie auta Grupy R.

 

Newsletter

Imię:
Email:

Najnowsze zdjęcia

Specyfikacja techniczna Fiesta R2

Sprzedaż części Fiesta R2
Fiesta SportTrophy Championships

FiestaSport Trophy EUFiestaSport Trophy PLFiestaSport Trophy BelgiumFiesta SportTrophy IrelandFiestaSport Trophy ItalyFiestaSport Trophy New ZealandFiestaSport Trophy Russia
FiestaSport Trophy SwedenFiestaSport Trophy TurkeyFiestaSport Trophy UKFiesta SportTrophy Finland